Renovace garáží - nový nátěr

V dnešním článku se podíváme na to, jak si zrenovovat garáž - ať už jen garážová vrata nebo celou garáž samostaně stojící. Vyhrňte si rukávy, jdeme na to...
 
 

Co všechno budete potřebovat:

• vysokotlaký čistič (pokud nemáte, můžete povrchové nečistoty odstranit ručně)
• ocelový kartáč nebo brusku
• váleček na barvu
• základovou barvu a barvu pro finální nátěr (Sokrates Anticor, Socrates Titan)
 

Původní stav

Na fotografiích můžete vidět samostaně stojící plechovou dvojgaráž s původním povrchovým nátěrem, který už má svá nejlepší léta za sebou. Jde vidět, že barva je popraskaná, někde již zcela chybí vrchní nátěr, začíná se místy objevovat koroze plechu...Na fotografii předních vrat můžeme vidět, že přední vrata jsou vcelku zachovalé. Nátěr má jen lokální poškozená místa, kterých není moc.


Oproti přední straně má boční strana mnohem větší poškození původního nátěru - zničený povrchový nátěr, začínající koroze apod.
 

Postup práce

1) Nejdříve zbavíme povrch plechové garáže (nebo garážových vrat) povrchových nečistot. Nejlépe vysokotlakým čističem. V případě, že nemáte možnost použít vapku, očistěte povrch ručně.2) Ve druhém kroku se zbavíme starého oloupaného nátěru pomocí brusky nebo ocelového kartáče.3) Jakmile máme plochu očištěnou od povrchových nečistot a obroušenou, můžeme se vrhnout na základní nátěr. Protože je povrch částečně zrezivělý, je dobré ho opatřit základovou barvou Anticor. V našem případě odstín 0110 šedá viz foto:4) Pokud máme natřenou celou plochu garáže v základové barvě a nátěr je dostatečně vyschlý, můžeme se vrhnout na konečný nátěr. V našem případě jsme použili kvalitní barvu Sokrates Titan v odstínu Antracit 7016.

Hotovo - srovnání:

Jakmile máme za sebou finální nátěr, necháme ho dostatečné proschnout a máme hotovo. Nyní už stačí vyfotit naši "novou" garáž a pochlubit se rodině či kamarádům... ;)

Zde máte náše srovnání před renovací nátěru samostaně stojící plechové garáže a po renovaci. 
 
Přehled starších článků | Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 1718x


Leták železářství Bobošík v novém svěžím hávu

Možná jste již zaregistrovali, že Železářství Bobošík má velkou novou prodejnu v Havířově (ke které se zcela jistě vrátíme v nějakém podrobnějším článku).

Vzhledem k tak velké změně, ke které došlo s příchodem zcela předělané havířovské prodejny, jsme se rozhodli, vytvořit pro naší firmu nové firemní materiály. Letáku nově vévodí červená, černá, šedá a bílá barva v kombinaci...

Kontakt

Železářství Bobošík
Frýdecká 1/1605
(Pod Bludovickým kopcem)
736 01 Havířov-Bludovice

Tel.: 603 852 490
Email: info@bobosik.cz

Prodejna Havířov
Prodejna Ostrava - Poruba
Prodejna Ostrava - Mariánské Hory
Prodejna Třinec - Domácí potřeby
Prodejna Třinec - Železářství


www.bobosik.cz
 

Webové věci a sociálky