Ochrana dřevěného plotu pomocí produktů Sokrates

Přinášíme vám příklady, jak řešit například ochranu dřevěného oplocení pomocí produktů řady Sokrates.

Vybrat si můžete z následujících možností:
 

1.Olejovou lazuru DŘEVO

Z lazur doporučujeme rozpouštědlový systém – Olejovou lazuru DŘEVO, která má vynikající penetrační vlastnosti, dokonale a dlouhodobě chrání povrch dřeva.
Zasychá pomalu, druhý nátěr se nanáší po 24 hodinách.

Má vynikající životnost a vytváří na omak velmi příjemný, luxusní voskový povrch. Nikdy ne „hladový povrch“. Nátěrový film je rezistentní před napadením hubami a plísněmi. Tím dokonale brání jejich pronikání dál do dřevěného podkladu. Aplikuje se ve dvou nátěrech s předpokládanou životností 10 let. Lazura se zásadně neloupe a opravné nátěry se provádí pouze očištěním povrchu a nanesením nové vrstvy. Lazura je pochozí s očistnou zónou.
 

2. Vodou ředitelný Lazurit

Z vodou ředitelných lazur nabízí a doporučuje SOKRATES klasické produkty Lazurit FORTE a Lazurit PLUS.FORTE je vyroben na bázi uretanizované fermeže, která ovlivnila vlastnosti produktu. Zajistila extrémní penetraci, ale i pomalé zasychání. U málo nasákavých dřev je vhodné pro první nátěr FORTE naředit 1:1 vodou. Druhý nátěr se provádí zásadně již neředěným Lazuritem FORTE. První nátěr lze po zaschnutí podle potřeby lehce přebrousit. Výsledný povrch je polomatný s absolutní odolností na loupání a extrémní životností. Je pochozí.

Lazurit PLUS je vyroben na bázi středně dlouhého hybridního alkydu s velmi dobrou penetrací a elasticitou po celou dobu životnosti nátěru. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách. Ideálem je základ FORTE, ale není podmínkou. U málo savých podkladů je opět vhodné první nátěr naředit vodou. Nátěr je dokonale odolný k loupání a jako FORTE odolný k před houbami a plísněmi. Lazura je vhodná k použití na obložení budov, oplocení, zahradní nábytek, dětská hřiště a podobně. Aplikace především štětec.

Pokud chcete získat na omak příjemný povrch, líbivě pololesklý, tak druhý nátěr proveďte Lazuritem PLUS. FORTE a PLUS jsou vzájemně mísitelné bez možnosti skladování. Urychlení zasychání a líbivější povrch.
 

TIP VÝROBCE:

pokud chcete získat např. u zahradního nábytku luxusní povrch, tak první nátěr provedete Lazuritem FORTE za 3 – 5 dní přebrousíte a aplikujete Silnovrstvou lazuru SOKRATES. Výsledek? Povrch bez loupání silnovrstvé lazury.
 

3. Sedlácká barva

Pokud chcete dosáhnout barevné oplocení s krycí barvou, pak Sedlácká barva je správná volba. Jako hlavní složku obsahuje uretanizovanou fermež, olej, vosky a pojivo, které zajistí trvalou flexibilitu povrchu. Zasychá pomalu. Je klasickým výrobkem 3 v 1. Extrémně penetruje, základuje a vytváří dokonalý povrch. V interiéru na obložení postačuje pouze jeden nátěr., který se do dřeva prakticky beze zbytku vsákne.

V případě venkovních ploch se aplikuje ve dvou vrstvách, s odstupem alespoň jednoho dne. Aplikaci provádějte především štětcem, kde první nevsáklou vrstvu postupně stahujete. Další nátěr nejlépe druhý den. Nátěry poskytují dlohodobou ochranu před větrem a jsou rezistentní k napadení houbami a plísněmi.

Příklady použití: zahradní nábytek, ploty, obložení budov, dveře, hračky a podobně. Díky vynikající adhezi je vhodná i na kovové a plastové podklady, včetně minerálních.

Levným a přitom kvalitním řešením je také vodouředitelná Lazura na ploty. Polokryvý výborný povrch, který se neloupe a má životnost min. 5 let. Odstín Palisander a pinie.
 
Přehled starších článků | Autor: Bobošík | Počet přečtení: 2004x


Leták železářství Bobošík v novém svěžím hávu

Možná jste již zaregistrovali, že Železářství Bobošík má velkou novou prodejnu v Havířově (ke které se zcela jistě vrátíme v nějakém podrobnějším článku).

Vzhledem k tak velké změně, ke které došlo s příchodem zcela předělané havířovské prodejny, jsme se rozhodli, vytvořit pro naší firmu nové firemní materiály. Letáku nově vévodí červená, černá, šedá a bílá barva v kombinaci...

Kontakt

Železářství Bobošík
Frýdecká 1/1605
(Pod Bludovickým kopcem)
736 01 Havířov-Bludovice

Tel.: 603 852 490
Email: info@bobosik.cz

Prodejna Havířov
Prodejna Ostrava - Poruba
Prodejna Ostrava - Mariánské Hory
Prodejna Třinec - Domácí potřeby
Prodejna Třinec - Železářství


www.bobosik.cz
 

Webové věci a sociálky