Nátěry na včelí úly. Rady jak na to.

Dnes se podíváme jak na povrchovou úpravu včelích úlů. Jak tedy na to?
 
 
Doporučujeme použít pro první povrchový nátěr Lazurit FORTE, který provedeme štětcem. Během aplikace se štětcem natíráme tak, aby se netvořila nevsáklá vrstva. Tento nátěr necháte proschnout 4-5 dnů (raději kvůli ochraně včel), poté smirkovým papírem jemně obrousíme a provedeme vrchní nátěr Lazuritem PLUS. Vrchní nátěry doporučujeme provést 2x tak, aby nebyl nátěr tlustý či naopak slabý.
 
Pokud chcete dokonalý, a hlavně na dotek příjemný povrch, tak doporučujeme vrchní nátěr provést 2x přípravkem Silnovrstvá lazura akrylátová (bez obsahu biocidů).

Spotřeba: počítejte se spotřebou, že z 1 kg každé lazury uděláte cca 12 m2 plochy.
 
V případě, že by jste potřebovali některou lazuru od firmy Sokrates, zastavte se k nám na prodejnu domácích potřeb a železářství Bobošík.

Budeme se těšit.
 
Přehled doporučených výrobků pro povrchové nátěry úlů
 

Lazurit FORTE

je lazura na bázi emulze modifikovaného lněného oleje pro venkovní i vnitřní prostředí. Vhodná pro průmyslovou výrobu a řemeslnické práce. Vytváří příjemné matné povrchy. Film je dokonale rezistentní k napadení houbami a podobně. Modifikovaný lněný olej propůjčuje lazuře vynikajicí penetrační vlastnosti. Minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva. Chrání dřevo před UV zářením. Vynikající vysoká životnost – 10 let a více.

 


Lazurit PLUS

je středněvrstvá lazura na bázi uretanizovaného alkydu určená k nátěrům dřeva pro venkovní i vnitřní prostředí . Nátěr je dokonale rezistentní k napadení houbami apod. Penetruje dřevěný podklad, zpevňuje povrch a blokuje pronikání vody. Obsahuje standardně UV filtr. Je určena především k nátěrům oplocení, opláštění budov, spolu s Lazuritem FORTE roubenek, pergol, zahradního nábytku, oken a dveří na chalupách, vnitřního obložení, podhledů a podobně. Má vysokou životnost, příjemný voskově sametový povrch, odolnost k odlupování a dokonalou světlostálost.

 


Silnovrstvá akrylátová lazura

je akrylátová lazura k nátěrům stabilních dřevěných konstrukcí, pro venkovní i vnitřní prostředí. Vyznačuje se vysokou průzračností s možností polotransparentnosti až kryvosti, maximální světlostálostí, odolností proti odlupování a praskání na hranách. Nátěr má vynikajicí životnost. Standardně obsahuje kombinovaný UV filtr k ochraně dřeva a samotné lazury. Lazura je termoplastická a zesíťující. Je určena přednostně k nátěrům oken, vchodových dveří, zahradního nábytku a podobně.

 

Přehled starších článků | Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 2391x


Leták železářství Bobošík v novém svěžím hávu

Možná jste již zaregistrovali, že Železářství Bobošík má velkou novou prodejnu v Havířově (ke které se zcela jistě vrátíme v nějakém podrobnějším článku).

Vzhledem k tak velké změně, ke které došlo s příchodem zcela předělané havířovské prodejny, jsme se rozhodli, vytvořit pro naší firmu nové firemní materiály. Letáku nově vévodí červená, černá, šedá a bílá barva v kombinaci...

Kontakt

Železářství Bobošík
Frýdecká 1/1605
(Pod Bludovickým kopcem)
736 01 Havířov-Bludovice

Tel.: 603 852 490
Email: info@bobosik.cz

Prodejna Havířov
Prodejna Ostrava - Poruba
Prodejna Ostrava - Mariánské Hory
Prodejna Třinec - Domácí potřeby
Prodejna Třinec - Železářství


www.bobosik.cz
 

Webové věci a sociálky