Jak na dřevěné podlahy

Povrchová úprava dřeva v interiérech domů, včetně nábytku, bývá nejčastěji provedena různými laky, nebo dnes již také hojně oleji. Laky bývají většinou transparentní. K povrchové úpravě nábytku se také často používají krycí laky. V průběhu užívání dochází k jejich různému zatěžování oděrem, vodou, bytovými chemikáliemi, ale i pronikajícím sluncem a podobně. Tak dochází postupně k poškozování jejich povrchů.Vzhledem k tomu, že požadujeme, aby povrchová úprava dřeva měla maximální životnost, tak musíme mít  na vědomí, že různé povrchy jsou odlišně namáhány. Podle toho potom k povrchové úpravě dřeva musíme zvolit vhodnou nátěrovou hmotu. Neméně namáhanou plochou bude dřevěné obložení stěn, včetně podhledů. Potom nábytku. Nejvíce namáhanou plochou jsou bezesporu dřevěné podlahy.

U dřevěných podlah se musíme rozhodnout zda upřednostníme praktičnost, nebo estetický vzhled. Ale stále musíme mít na paměti, zda jde o podlahu v chodbě, nebo v obývacím pokoji pouze pro hosty. Tam může již  být místě estetika.V praktičnosti zvítězí laky a to i při zachování dokonalého vzhledu. Kvalitní laky nejvíce odolávají mechanickému namáhání, zátěži vodou a bytovými chemikáliemi. Mají snadné čistění stíráním, snadnou údržbu polišem a nejdelší frekvenci pro opravy. Budou se tedy přednostně používat na zvláště zatížené podlahy – v bytech chodby, kuchyně, přijímací prostory, sportovní haly, společenské  sály a podobně. Značka SOKRATES dodává na trh řadu dlouhodobě osvědčených podlahových laků. Tango plus a Tango sport. 100% polyuretany pro nejvyšší zátěž a MOVIpur brilant - akryl polyuretanový lak. Po sníženou zátěž Aquafin PLUS a Professional. Při použití řady Tango na dubové dřevo hrozí přítomností taninů ztmavnutí  povrchu. Proto použijete k 1. nátěru Tango primer, nebo naředěný MOVIpur brilant. Laky splňují podmínky protiskluznosti a všechny obsahují  velmi účinný UV filtr. Zásadně se aplikují na suché, čisté a všech mastnot zbavené suché podklady. Adhezi k neznámým neodstraněným lakům si předem odzkoušejte. Vyvarujte se použít pro 1. nátěr rozpouštědlový systém. A to proto, že pokud nedodržíte dostatečný odstup pro následnou aplikaci vodou ředitelného laku dojde k jeho změkčení. Laky jsou vodou ředitelné. Tím Vás zcela zbaví problému zápachu a nutnosti intenzivně větrat při aplikaci. Dodávají se v provedení lesk, polomat a mat. Součástí systému pro tělocvičny je lajnovací barva.Aplikují se  válečkem, štětcem nebo stříkání m. Nesnažte se docílit maximální výtěžnosti nad hranici 12 až 15/ m2. Slabý rychle zasychající povrch nebude dokonalý, vznik pomeranče, který nelze odstranit následným ulitím, ale musí se odbrousit. Stejný problém Vám hrozí  vlivem intenzivního větrání v letním období. Nebo přetopením místnosti. Povrchy jsou velmi tvrdé a pružné, příjemné na omak. Silně odpuzují vodu.

Pokud se rozhodnete pro oleje a olejovosky tak zn. SOKRATES Vám nabízí zcela špičkové produkty, pro SOKRATES  vyrobila firma CLOU. Přední německý výrobce nátěrových hmot na dřevo.Škála olejů začíná u tvrdých olejů na dřevu, přes olejovosky, vosky, vysokosušinové oleje, až po pečovací oleje.

Produkty SOKRATES najdete u nás na prodejnách železářstvích a domácích potřeb Bobošík.

 
Přehled starších článků | Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 1228x


Leták železářství Bobošík v novém svěžím hávu

Možná jste již zaregistrovali, že Železářství Bobošík má velkou novou prodejnu v Havířově (ke které se zcela jistě vrátíme v nějakém podrobnějším článku).

Vzhledem k tak velké změně, ke které došlo s příchodem zcela předělané havířovské prodejny, jsme se rozhodli, vytvořit pro naší firmu nové firemní materiály. Letáku nově vévodí červená, černá, šedá a bílá barva v kombinaci...

Kontakt

Železářství Bobošík
Frýdecká 1/1605
(Pod Bludovickým kopcem)
736 01 Havířov-Bludovice

Tel.: 603 852 490
Email: info@bobosik.cz

Prodejna Havířov
Prodejna Ostrava - Poruba
Prodejna Ostrava - Mariánské Hory
Prodejna Třinec - Domácí potřeby
Prodejna Třinec - Železářství


www.bobosik.cz
 

Webové věci a sociálky